Witaj na zielonej trawce!

Autor: | 7 listopada 2018

Dokąd jechać w długi weekend, gdzie jechać na wakacje, jak przygotować się do wyjazdu? Co roku staję przed tymi samymi pytaniami gdy zbliża się czas wyjazdów z rodziną. Kto przecież jak nie ojciec, głowa rodziny, przygotuje cały plan wyjazdu? Któż jak nie ja, sprawdzę wszystkie hotele, muzea, przejazdy, dojazdy i wytyczy spacery oraz zaplanuje wycieczki?

Siedzę więc kilka miesięcy na przód przed wyjazdem i zgłębiam meandry Internetu, żeby zaplanować wyjazd.

Ktoś, kto kiedykolwiek przygotowywał taki wyjazd dla rodziny, wie jak mrówcza to praca. Ktoś, kto musiał w czasie pobytu, na szybko zaplanować jakieś atrakcje, wie jak stresujący to proces. W Internecie można znaleźć wszystko i nic. Już dawno kopalnia wiedzy wszelakiej zamieniła się w szeroką rzeką wszystkiego. Wszędobylskie reklamy, hejt, mniej lub bardziej subiektywne oceny nie ułatwiają znalezienia poszukiwanych informacji. W morzu cyfrowej wiedzy coraz ciężej namierzyć strony zawierające rzetelną wiedzę. Aby przebrnąć przez to wszystko i wyłowić coś sensownego, trzeba czasu, chęci i samozaparcia.

Ile to ja bym dał, żeby znaleźć w sieci miejsce, gdzie mógłbym otrzymać nie tylko spis ciekawych miejsc, ale także sensownie ułożoną wycieczkę, prowadzącą od atrakcji do atrakcji. Chciałbym dostać prócz krótkich opisów także możliwość przeczytania czegoś więcej o interesującym miejscu czy obiekcie. Fajnie byłoby móc wydrukować sobie taki przewodnik i zabrać w trasę, a najlepiej żeby był dostępny na komórce. Jeśli w telefonie to oczywiście z mapą, z zaznaczoną trasą wycieczki i ciekawymi obiektami. Pokazującą także gdzie akurat się znajduję, żebym nie musiał kombinować gdzie jestem i którędy dalej iść. Ukoronowaniem wszelkich marzeń i zachcianek byłby wirtualny pan przewodnik – gawędziarz opowiadający o tym wszystkim co widać w czasie wycieczki.

Właśnie, czegoś takiego niestety nigdy nie znalazłem. No cóż, trzeba więc samemu zakasać rękawy i spróbować stworzyć taki portal – bazę gotowych wycieczek. Tak powstała strona „Na zieloną trawkę” – nazielonatrawke.pl.

Gromadzę i opracowuję informacje o ciekawych miejscach w Polsce. Układam wycieczki prowadzące jakby za rękę od atrakcji do atrakcji. Opisy przygotowywane są w wersji skróconej i w wersji rozbudowanej, z większą ilością szczegółów na temat obiektu, ciekawostek i informacji praktycznych. Dla każdej wycieczki przygotowuję mapę, na której można znaleźć swoją lokalizację oraz którędy iść i gdzie znajduje się następny punkt na trasie. Testuję także wirtualnego przewodnika – gawędziarza, który opowie to wszystko co napisałem w opisie ciekawych miejsc na trasie wycieczki.

Jeśli więc drogi Turysto:

  • nie wiesz gdzie jechać na wypoczynek letni lub zimowy,
  • nie masz czasu, żeby coś ciekawego znaleźć i zaplanować,
  • masz kiepską pogodę, dzieciaki żyć nie dają,
  • chciałbyś zobaczyć coś interesującego,
  • przeżyć przygodę,
  • spotkać się z ciekawymi ludźmi,
  • poznać ciekawe miejsca, historie, atrakcje,

…zapraszam do przejrzenia zasobów strony, pewnie coś dla siebie znajdziesz.